Kabina do wózka widłowego kiedy warto posiadać kabinę

15.08.2024

Wózki Elektryczne Wózki LPG Wózki Spalinowe

Czy kabina jest naprawdę tak ważna ?

Nie każdy wózek widłowy oryginalne został wyposażony w zabudowaną kabinę. Większość urządzeń kupowanych od producenta dysponuje jedynie metalową ramą bezpieczeństwa, która ewentualnie wyposażona bywa w daszek zabezpieczający przed ewentualnym upadkiem unoszonego ładunku na głowę operatora.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej konstrukcjom jakimi są kabiny do wózków widłowych. Wskażemy jakie są zalety tego typu rozwiązań.

Jakie wózki widłowe mogą posiadać zamontowaną kabinę

Każdy wózek widłowy może posiadać kabinę lecz wynika to głownie z budowy i faktu czy całość mocowania będzie na czym miała spocząć.

Zdecydowanie najczęściej kabiny występują wśród wózków widłowych o napędzie:

Kiedy przydatna może być kabina do wózka widłowego?

Zmienne warunki pogodowe, opady (deszcz i śnieg), czy wiatr mogą skutecznie utrudniać codzienną obsługę urządzeń poza budynkami. Takie warunki pracy nie są również odpowiednie dla operatorów. Dlatego też niezwykle przydatne jest posiadać w swojej maszynie kabinę która skutecznie zabezpiecza pracownika przed złą pogodą.

Rodzaje zabudowy w wózkach

Zabudowa wózka widłowego to nie tylko typowa kabina do wózka widłowego. Na rynku dostępne są różne możliwości i różne części, które ułatwiają zachowanie widlaków w dobrym stanie przez jak najdłuższy czas. Wśród usług, które pozwalają na zmianę wyglądu i zabudowy wózków widłowych wyróżnia się:

  • montaż zadaszenia;
  • montaż tylnej przedniej lub tylnej szyby;
  • zamontowanie drzwi;
  • całkowity montaż kabiny do wózka widłowego.

Są to najczęściej wybierane przez właścicieli wózków rozwiązania, które służą pracy na zewnątrz.

Dodatkowe udogodnienia

Kabina to nie tylko wygodne zabezpieczenie przed negatywnymi skutkami warunków atmosferycznych, to także wygodna przestrzeń umożliwiająca pracę w późnych godzinach nocnych. Pozwala na właściwe przystosowanie i bezpieczne funkcjonowanie pracowników.
Zamontowane w kabinie ogrzewanie i/lub klimatyzacja umożliwia zachowanie odpowiedniej dla operatora temperatury, bez obaw, iż przyjdzie mu obsługiwać sprzęt w zbyt niskiej lub wysokiej temperaturze.
Ponadto, dodatkowym udogodnieniem może być również dodatkowe oświetlenie czy dodatkowe lampy, ułatwiające wykonywanie manewrów.